Aktuális híreink 2019.02.26.

1. Kari Hallgatói Fórum és Tisztújítás
2. Tanulmányi ösztöndíj végeredmény
3. BME Fizikaverseny 2019.
4. Rendszeres Szociális Ösztöndíj pályázatok végleges eredménye
5. Kvantumgenerátor jelentkezés
6. X. Kárpát-medencei Egyetemek Kupája

1. Kari Hallgatói Fórum és Tisztújítás

A BME TTK HK március 4-én 18:00-tól tartja éves Kari Tisztújító Szavazásának Fórumát a H épület 607-es termében.

A Fórumon az alábbi napirendi pontokról lesz szó:

• A TTK Hallgatói Képviselet beszámolója az elmúlt ciklusról
  • TTK HÖK SZMSZ módosítás tervezet ismertetése
  • A Tisztújító Szavazásra jelentkezők bemutatása
  • Szociális Bizottság jelentkezőinek bemutatása
  • Egyebek

Jelentkezési időszak: 2019. február 25-28.

További információkat találtok a Tisztújítással kapcsolatban itt.

2. Tanulmányi ösztöndíj végeredmény

A tanulmányi ösztöndíj osztás végeredményét az alábbi linken találjátok.

3. BME Fizikaverseny 2019.

Idén is megrendezésre kerül a BME Fizikaverseny, ahol az egyetem bármely hallgatója összemérheti fizikatudását és kreativitását.

A versenyen célunk olyan érdekes és ötletes feladatlapot adni a versenyzők kezébe, melynek megoldásához inkább jó gondolatokra van szükség, mint komoly elméleti háttértudásra. A versenyt két kategóriában hirdetjük meg, az egyikben a fizikus hallgatók, a másikban a többi képzés hallgatói indulhatnak. A feladatok a fizika különböző témaköreiből kerülnek majd ki, a klasszikus fizikától napjaink aktuális kérdéseiig.

Ha érzel magadban kreativitást, szeretnéd összemérni tudásodat a többiekkel, vagy csak szeretsz érdekes problémákon gondolkozni, akkor ott a helyed a VI. BME Fizikaversenyen, regisztrálj mielőbb! A legjobb versenyzők a dicsőségen túl díjazásban is részesülnek.

Találkozzunk március 5-én 16.30-kor! A helyszín a jelentkezők számának függvényében kerül majd meghatározásra. A résztvevőket a regisztráció során megadott e-mail címükön keresztül fogjuk értesíteni.

REGISZTRÁCIÓ: https://wjsz.bme.hu/fizikaverseny/regisztracio/

Gyere, tedd próbára magad!

4. Rendszeres Szociális Ösztöndíj pályázatok végleges eredménye

A Szociális Bizottság 2019. február 16-i ülésén meghatározta a félévre érvényes Rendszeres szociális ösztöndíj minimum ponthatárt, mely 20 pont, az ehhez tartozó minimum összeg 16 000 forint. A maximum ponthatár 72 pont, melyhez 60 000 forint nagyságú ösztöndíj tartozik. A pontonkénti emelkedés 846,15 forint.

2019. feburán 1-től a hallgatói normatívan összege emelt össze 128 520 forint, ezért az Alaptámogatás minium összegei is megemelkedtek. BSc és osztatlan képzésen 64 260 forint, MSc képzésen pedig 96 390 forint.

Az eredmények feltöltésre kerültek az ESZR-be.

A végleges eredménnyel szemben fellebbezést benyújtani a Hallgatói Jogorvoslati Bizottsághoz a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszeren keresztül lehet a 903-as kérvény segítségével, 2019. február 23. és március 9. között lehetséges.

5. Kvantumgenerátor jelentkezés

A megújult kvantumgenerátoron rengeteg tanulmányi segédlet (jegyzetek, kidolgozott vizsgatételek stb.) található meg.

Aki még nem jelentkezett, az alábbi linken megteheti.

6. X. Kárpát-medencei Egyetemek Kupája

A X. Kárpát-medencei Egyetemek Kupája (KEK) február 28 – március 2-a között kerül lebonyolításra a KEK, a BEAC és a HÖOK közreműködésében, mely során a sportrendezvényeken túl sport témájú konferencia is szerveződik.
A Facebook eseményt itt találjátok.