Aktuális híreink röviden összefoglalva:

1. Kollégiumi felvételi pályázat BSc/MSc elsőéveseknek
  2. Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázatok
  3. Tanácskozási jogú tagsági pályázat
  4. Mentorprogram pályázati felhívás
  5. HÖOK Diaszpóra Mentorprogram

1. Kollégiumi felvételi pályázat BSc/MSc elsőéveseknek

A BSc/MSc elsőéves hallgatókra vonatkozó kollégiumi jelentkezés határideje meg lett hosszabbítva, így augusztus 14. (hétfő) 23:59-ig tudjátok leadni a jelentkezést a KEFIR felületén.

Kollégiumi Felvételi Pályázatot és a Kollégiumi Felvételi Szabályzatot (TTK-ra a 7. számú melléklet vonatkozik) a linkekre kattintva érhetitek el.

Kérdés vagy probléma esetén keressetek minket a kollegium@ttkhk.hu címen.

2. Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázatok

A 2023/24 őszi féléves Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázatokat már leadhatjátok a MŰEPER rendszerében.

Fontos határidők:

• ösztöndíjra pályázás esetén elektronikus leadási határidő: 2023. augusztus 30. 23:59
  • ösztöndíjra pályázás esetén elektronikus hiánypótlási határidő: 2023. szeptember 11. 23:59
  • személyes bemutatási időszak: 2023. szeptember 1. és szeptember 11. között
  • előzetes eredmény: 2023. szeptember 15.
  • végleges eredmény: 2023. szeptember 22.

További információkat a MŰEPER felületén és az Egyetemi Szociális bizottság honlapján találhattok.

Kérdés vagy probléma esetén keressetek minket a szoc@ttkhk.hu címen.

3. Tanácskozási jogú tagsági pályázat

A TTK Hallgatói Képviselete pályázatot hirdet tanácskozási jogú tagság betöltésére. Pályázni a motivációs levél leadásával lehetséges, melyet elektronikusan a palyazat@ttkhk.hu email címre kell elküldeni.

A pályázati kiírást itt találjátok.

Leadási határidő: 2023. augusztus 19. 23:59
Az eredmény közzétételének időpontja: 2023. augusztus 21.

4. Mentorprogram pályázati felhívás

Kiírásra került a 2023/24-es tanév őszi félévére szóló Mentorprogram pályázat.

A pályázáshoz szükséges a matematika vagy fizika BSc első féléves tárgyait tartalmazó leckekönyv, valamint egy egyoldalas motivációs levél csatolása, mely tartalmazza a pályázó elérhetőségeit is. Várjuk a felsőbbévesek jelentkezését a matek, fizika vagy fizikus-mérnök BSc elsőévesek mentorainak.

A pályázati kiírást itt érhetitek el.

A pályázat beadási határideje: 2023. augusztus 19. 23:59

5. HÖOK Diaszpóra Mentorprogram

A HÖOK Diaszpóra Mentorprogram mentorokat keres a 2023/2024-es tanévre.

A Mentorcsapatba angolul jól beszélő, különböző kultúrák iránt érdeklődő hallgatókat várnak, akik már gyakorlottak a mentorálásban vagy gyorsan tanulnak. A mentorálásért cserébe félévente 100.000 forint ösztöndíjat kínálnak.

Az érvényes jelentkezésnek tartalmaznia kell a következőket:

1. Egy oldalas fényképes önéletrajz vagy személyes one pager.
  2. Egy minimum 1, maximum 5 perces videó arról, hogy mi motivál abban, hogy a HÖOK Diaszpóra Mentorprogram mentora legyél, hogyan képzeled el ezt a munkát és milyen elvárásaid vannak. A videó formája, struktúrája, a felvevő eszköz és a nyelv is mind a jelentkezőre van bízva.

Ha a felhívás felkeltette az érdeklődéseteket és szívesen mentorálnátok a 2023/2024-es tanévben a diaszpórából érkező hallgatókat, akkor jelentkezzetek 2023. augusztus 15. 23:59-ig a diasporamentortrainer@hook.hu címen.