1. Erasmus Mobility Meet-Up
  5. Bernard Lucas Feringa előadása a Műegyetemen
  6. TTK HK ügyeleti idő

1. Erasmus Mobility Meet-Up

Szeretettel várunk Titeket az Erasmus Mobility Meet-Up nevű közös beszélgetős délutánra!
Néhány ok, amiért megéri ellátogatnod az eseményre:
  • Ideje megismerni, kikkel fogod tölteni az Erasmus félévedet!
  • Meghallgathatod tapasztalt hallgatótársaid élménybeszámolóit és tippjeiket a kinn töltött időszakra!
  • Ha van kérdésed a kiutazással kapcsolatban, most felteheted!
  • Tájékozódhatsz a legfontosabb dátumokat illetően, nehogy lemaradj valamiről!
Időpont: 2024. május 8. 15:00 – 18:00.
Helyszín: BME K Épület, Díszterem
Az esemény regisztrációhoz kötött, az alábbi linken tudtok jelentkezni.

2. Krausz Ferenc előadása a Műegyetemen

A 2023-as év Nobel-díjasa visszatér Alma materébe és május 11-i előadásában karrierjéről, legújabb, jövőformáló kutatásairól is beszámol.
Időpont: 2024. május 11. (szombat) 16:00
Helyszín: Q épület Simonyi Károly előadó
Az előadás regisztrációhoz kötött, további információt ezen az oldalon találtok.

3. Élet és tudomány – Pro Progressio – BME cikkpályázat

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pro Progressio Alapítvány és az Élet és Tudomány közös ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdet a BME oktatói, kutatói és hallgatói részére.

A felhívásra 2024. május 15-ig jelentkezhetnek az arra jogosultak.

A teljes felhívás ezen a linken található.

4.  MSCI Open Day

2024. május 16-án újra megrendezésre kerül az MSCI Open Day. Az elmúlt alkalmak után újra lehetőség nyílik a hallgatóknak, hogy betekintést nyerhessenek a cégen keresztül a pénzügyi világba.

A diákoknak lehetőségük lesz az ott dolgozóktól hallani a különböző területek feladatairól, a pénzügyi terület karrierlehetőségeiről, a hibrid munkavégzés előnyeiről. Emellett, az esemény előtt, alatt és után is feltehetik kérdéseiket.

Az esemény meghívóját itt találjátok.

5. Bernard Lucas Feringa előadása a Műegyetemen

Az MTA Kémiai Tudományok Osztálya meghívására május 16-án, csütörtökön Ben Feringa Nobel-díjas kémikus előadást tart a BME-n!
Időpont: 2024. május 16. (csütörtök) 10 óra
Helyszín: BME K épület, Díszterem
Regisztrálni az alábbi linken keresztül tudtok.

6. TTK HK ügyeleti idő

Minden héten szerdán és csütörtökön fogadóórát tartunk, itt bármilyen üggyel kapcsolatban az ügyeletes képviselők fognak segítséget nyújtani.
A jövő héten Kanizsai Péter Jakab (szerdán 17:00 – 18:00 között) és Barna Péter Bálint (csütörtökön 17:00 – 18:00 között) ügyelnek majd.

Keressétek őket bizalommal a TTK HK irodában (a Kármán Tódor Kollégium 013-as termében)! Ha nem vagytok kolisok, akkor írjatok egy emailt az info@ttkhk.hu e-mail címre és be lesztek engedve.