1. HOW TO BME – 3. előadás
  7. TTK HK ügyeleti idő

1. HOW TO BME – 3. előadás

Kedves Gólyák!

Jövőhét hétfőn megrendezésre kerül az őszi félév immáron harmadik HOW TO BME előadása, ahol ismét hasznos információkkal készülünk a számotokra.

Ezen az előadáson a szociális ösztöndíjakról, az Erasmusról, a kari rendezvényeinkről és az egyetem által kínált egyéb lehetőségekről lesz szó, mint például:

• Hogy zajlanak a vizsgák?
  • Hogyan lehet külföldre menni tanulni egy félévet vagy évet?
  • Milyen szociális ösztöndíjak vannak?
  • Milyen rendezvényekkel találkozhattok a karunkon?
  • Hogyan és hányszor lehet tesit felvenni?
  • Hogy működik a könyvtár?

Ezekre és még sok más kérdésre kaphattok választ a 2024. szeptember 30-án (hétfő) 17:45-től kezdődő előadáson, az E402-es teremben!

Miért érdemes még eljönnötök a sok hasznos tudás megszerzésén kívül?

• Mindegyik előadás végére egy kvízzel készülünk Nektek, amin az első három helyezés nyereményben részesül!
  • Az előadássorozat mindhárom előadásán résztvevők között egy TTK Bál jegyet sorsolunk ki!

Találkozzunk hétfőn a harmadik előadáson!

2. Pályázat leadási határidők

Közeledik a Jegyzetírói, a Rendezvényszervezői, a Közéleti és a Konzultáció ösztöndíjak leadási határideje.

Az egyes pályázatok leadási határideje:

• október 1. – Jegyzetírói ösztöndíj
  • október 4. – Rendezvényszervezői, Közéleti és Konzultáció ösztöndíj

A pályázatokban vizsgált időszakok:

• 2024. február 1. – 2024. augusztus 31. –  Jegyzetírói ösztöndíj
  • 2024. szeptember 1. – 2024. szeptember 30. – Rendezvényszervezői,  Közéleti és Konzultáció ösztöndíj
A pályázatok kiírásait az alábbi oldalon találjátok.

3. Egyetemi BME ösztöndíj

Kiírásra került a 2024/25-ös tanév őszi félévre vonatkozó Egyetemi BME ösztöndíj. Az ösztöndíjra a MŰEPER felületén tudtok pályázni.
A pályázat leadási határideje: 2024. szeptember 30. (hétfő) 23:59
A pályázati kiírást és a pontrendszert a MŰEPER-ben, a Dokumentumok fül alatt találjátok.
Kérdés esetén keressetek minket a palyazat@bmeehk.hu e-mail címen.

4. BME Fizikaverseny

A BME Wigner Jenő Szakkollégium idén is megszervezi hagyományos Fizikaversenyét, és sok szeretettel várja a kihívásra vágyakozókat. Természetesen a legjobb néhány helyezett nem marad jutalom nélkül.

A versenyen két kategóriában indulnak a hallgatók, ezek a fizikus-, illetve nem fizikus kategóriák, így mindenki egyenlő esélyekkel indul. A verseny feladatai alapvetően nem igényelnek gimnáziumi tudáson túlmutató ismereteket, inkább a kiemelkedőbb problémamegoldó készséget teszteli.

Helyszín: BME kampusz, E-épület E201-es terme

Időpont: 2024. október 1. (kedd) 16:30 – 18:30

A feladatsor kitöltéséhez bármit lehet használni az interneten és más segítségén kívül, tehát könyv, nyomtatott jegyzet, képletgyűjtemény, számológép, stb. minden további nélkül használható.

A nevezéshez nincs szükség előzetes regisztrációra, de bármilyen kérdés esetén keressétek bátran a Szakkollégiumot az alábbi e-mail címen: wjsz.bme@gmail.com

5. WJSz nagyelőadás

A Wigner Jenő Szakkollégium szervezésében október 7-én 18 órakor az E503-ban Rásonyi Miklós tart Befektetések, ízlés szerint címmel nagyelőadást.
Az előadás kivonata:
A legismertebb pénzügyi matematikai modellek a véletlen bolyongás különböző folytonos idejű változatai. Vannak azonban olyan tőzsdei termékek, melyek árát szerencsésebb más típusú, ún. átlaghoz visszahúzó folyamatokkal leírni. Hogyan változnak a legjobb befektetés szabályai ilyen esetben? Megpróbálom közérthető formában bemutatni a kapcsolódó matematikai eredményeket.

6. Tanulmányi ösztöndíj eredmények – 2024/25/1

Kikerültek a 2024/25-ös őszi tanulmányi ösztöndíjosztásnak az eredményei, amiket az alábbi oldalon tekinthettek meg.

Ha bármilyen kérdésetek lenne, keressétek az évfolyamfelelőseiteket vagy írjatok az oktatas@ttkhk.hu email címre!

7. TTK HK ügyeleti idő

Minden héten hétfőn és szerdán fogadóórát tartunk, itt bármilyen üggyel kapcsolatban az ügyeletes képviselők fognak segítséget nyújtani.
A jövő héten Kovács Kíra Diána (hétfőn 18:00 – 19:00 között) és Kránitz Bence (szerda 18:00 – 19:00 között) ügyelnek majd.

Keressétek őket bizalommal a TTK HK irodában (a Kármán Tódor Kollégium 013-as termében)! Ha nem vagytok kolisok, akkor írjatok egy emailt az info@ttkhk.hu e-mail címre és be lesztek engedve.