1. Rektori-Kancellári közös utasítás az energiatakarékossági intézkedésekről
  4. Jelentkezés segítőnek BME Nyílt Napra
  5. TTK HK ügyeleti idő

1. Rektori-Kancellári közös utasítás az energiatakarékossági intézkedésekről

Az Egyetem honlapján 2022. október 18-án megjelent az energiamegtakarítási célkitűzések megvalósítása érdekében hozott intézkedésekről szóló Rektori-Kancellári Közös utasítás. A teljes utasítást itt olvashatjátok.

Fontos kiegészítése az utasításnak: a 2.§ a) bekezdésében foglalt fűtési szolgáltatások korlátozása nem vonatkozik az Egyetem kollégiumaira.

Az utasítás néhány fontos pontja:

• az Egyetem épületeiben és létesítményeiben a fűtési szolgáltatás időszakosan korlátozásra kerül: hétfő, kedd, szerda és csütörtök 18:00 és másnap 6:00 óra között, valamint péntek 15:00 órától következő hét hétfő reggel 6:00 óráig.
  • a használati melegvíz szolgáltatás – a kollégiumok és a szociális célú létesítmények (pl. öltözők) – kivételével korlátozásra, illetve szüneteltetésre kerül

Az energiatakarékossági intézkedések miatt módosul a 2022/2023-as tanév rendje. A módosításokat itt tudjátok elolvasni.

Az őszi félévet érintő néhány változás:

• A szorgalmi és pótlási időszak teljeskörű jelenléti oktatással, változatlan ütemezéssel ér véget
  • A szorgalmi időszak 2022. december 9-én ér véget, a pótlási időszak 2022. december 12–16. közötti 5 munkanap marad
  • A vizsgaidőszak első része a 2022. december 19–23. közötti öt vizsganap, a második része a 2023. január 9–27. közötti tizenöt vizsganap

A tavaszi félévet érintő néhány változás:

• A regisztrációs időszak 2023. február 20–23. (hétfőtől csütörtökig) négy munkanap
  • Az első tanítási nap 2023. február 27. (hétfő)
  • A szorgalmi időszak 2023. június 2. (péntek) napján ér véget
  • A pótlási időszak a 2023. június 5–9. közötti öt munkanap
  • A vizsgaidőszak a 2023. június 12. – július 7. közötti húsz vizsganap

Az energiatakarékossággal kapcsolatos hírekért kövessétek figyelemmel az EHK honlapját!

2. HK-s gofrizás

Idén először a HK közös gofrizást szervez!

Amennyiben kíváncsiak vagytok arra, hogy hogyan telnek a hétköznapjai egy HK-snak, a HÖK rendszerbe szeretnétek nagyobb belátást nyerni vagy csak szeretitek a gofrit (de akkor is ha nem), a Hallgatói Képviselet szívesen vár Titeket október 25-én délután 4-től fél 6-ig a Kármán első emeleti konyhájában egy kellemes közös gofrizásra!

További információkat a program Facebook eseményénél találhattok.

Várunk mindenkit sok szeretettel!

3. Gólyatábori képvetítés

Kedves Gólyák!

Így a félév közepe felé lehet páran már vágyakozva gondoltok vissza a Gólyatábor hangulatára. Most itt a lehetőség, hogy felidézzétek, milyen volt az első egyetemi közösségi programotok, ugyanis a TTK Hallgatói Képviselete vetítést fog tartani a Gólyatáborban készült képekből!

A vetítés tervezett időpontja és helyszíne: 2022. november 3. 16:00, KTK 009-es terem.

Várunk mindenkit, aki kicsit újra szeretné élni a Gólyatábori emlékeit!

4. Jelentkezés segítőnek BME Nyílt Napra

Idén november 25-én kerül megrendezésre egyetemünk Nyílt Napja, ahova ismét várjuk TTK-s diákok jelentkezését is. A nap folyamán várhatóan a kari rendezvények lebonyolításában, a középiskolások útbaigazításában, illetve a standolásban lesz majd lehetőségetek részt venni.

Az elvégezett tevékenységeiteket a Kari Közreműködői Ösztöndíj keretein belül jutalmazzuk majd. Jelentkezni az alábbi form kitöltésével tudsz.

Jelentkezési határidő: 2022. november 11.

5. TTK HK ügyeleti idő

Minden héten hétfőn és csütörtökön 16:00 – 17:00 időpontban fogadóórát tartunk, itt bármilyen üggyel kapcsolatban az ügyeletes képviselők fognak segítséget nyújtani.

A héten Koltai Kristóf (hétfőn) és Kránitz Bence (csütörtökön) ügyelnek majd.

Keressétek őket bizalommal a TTK HK irodában (a Kármán Tódor Kollégium 013-as termében)! Ha nem vagytok kolisak, akkor írjatok egy emailt az info@ttkhk.hu e-mail címre és beengednek Titeket.