1. Kollégiumi mentor pályázatok
  4. Kari Tábor előkérdőív
  5. Vizsgaidőszak kisokos

1. Kollégiumi mentor pályázatok

Kiírásra kerültek a 2024/25 tanév őszi félévére vonatkozó kollégiumi mentor és vezetőmentor pályázatok.
A pályázatok leadási határideje: 2024. június 24. 12:00 !!!
A Kármán Tódor Kollégiumban 1 vezetőmentort, illetve a TTK részéről 2 mentort fognak felvenni.
A pályázati kiírásokat és az adatlapokat az ÉSZI honlapján találjátok.

2. Erasmus+ pályázati lehetőségek

Az NKI július 1-től közzé teszi az Erasmus+ mobilitási pályázati lehetőségeit a honlapján.
  • Tanulmányi részképzésre a 2024/2025-ös tanév tavaszi félévére augusztus 5. 12:00-ig lehet pályázni.
  • A szakmai gyakorlat pályázatok beadási határideje az őszi félévre szeptember 5., a tavaszi félévre pedig 2025. január 13.
  • Újdonságként a diplomázás utáni szakmai gyakorlatra is lehetőség lesz, maximum 6 hónapos időszakra.
Az új felhívással június 26-án, szerdán 14:00-tól egy online információs nap keretein belül jobban is megismerkedhettek.

3. Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázat

Kiírásra került a 2024/25 tanévre szóló Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázat, melynek célja a mintatanterven túlmutató, kiemelkedő szakmai és tudományos tevékenység jutalmazása.
A pályázat leadási határideje: 2024. július 1. (hétfő) 23:59
A pályázati kiírást és az adatkezelési tájékoztatót megtaláljátok a MŰEPER felületén.
Bármilyen kérdés vagy probléma esetén forduljatok bizalommal az Egyetemi Hallgatói Képviselethez a palyazat@bmeehk.hu e-mail címen!

4. Kari Tábor előkérdőív

A BME TTK Kari Tábor idén augusztus 8-11. között kerül megrendezésre Balatonlellén.
Szeretnénk megismerni véleményeteket és tapasztalataitokat az elmúlt évek táborairól, hogy idén még jobb élményt nyújthassunk. Kérjük, töltsétek ki ezt a kérdőívet, hogy közösen tegyük felejthetetlenné a tábort!

5. Vizsgaidőszak kisokos

Néhány hasznos információ a vizsgaidőszakról és a vizsgákról:

• Minden tárgyból az első két vizsga ingyenes, a harmadikért pedig már fizetni kell. A különeljárási díj összege 4500 Ft.
  • Minden vizsgára előtte való nap 12:00-ig lehet feljelentkezni, valamint egy felvett vizsgát is eddig az időpontig lehet leadni.
  • Ügyelj arra, hogy a Neptunban ne legyen lejárt határidős, aktív státuszú befizetendő kiírt tételed, mert akkor nem tudsz vizsgára jelentkezni, amíg azt nem teljesíted.
  • Az írásbeli vizsgák eredményéről annak befejezésétől számított második munkanap végéig, a szóbeli vizsgák esetén pedig az eredmény megállapítását követően azonnal közlésre kerülnek.
  • Ha feljelentkeztek egy vizsgára, de nem jelentek meg rajta (nem egészségügyi okok miatt), akkor a későbbiekben mulasztási díjat kell fizetnetek, melynek összege 5 500 Ft, ezt a Neptunon írják jóvá. A felvett vizsgáról való távolmaradást a vizsgát követő 8 napon belül kell a vizsgát kiíró tanszéken igazolni. Amennyiben a tanszék az igazolást elutasítja, leadhatjátok a Neptunban a 052-es kérvényt, amely A Vizsgáról távollét igazolása nevet viseli. Amennyiben igazolatlannak minősül a távolmaradás, akkor be kell fizetnetek a már említett 5 500 Ft-ot.
  • Fontos záróvizsga tudnivalók.