Aktuális híreink – 2021. június 8.

Aktuális híreink röviden összefoglalva:

1. Specializációválasztás Matematika BSc-s hallgatóknak
  2. Science Camp szervezői jelentkezés
  3. BME TTK Kari Tábor 2021

1. Specializációválasztás Matematika BSc-s hallgatóknak
A Neptunban szerda éjfélig tudnak specializációt (sávot) választani azok a Matematika BSc-s hallgatók, akik a 4. szemeszterüknél járnak.

• A specializációválasztás feltételei és szabályai (tanrend):
  • A  Matematika alapszakos hallgatóknak a 4. félév végéig választaniuk kell az Elméleti és az Alkalmazott specializáció közül.
  • Az Alkalmazott specializációt választó hallgatóknak a következő sávok (modulok) közül kell választaniuk:
    • Adattudományi sáv
    • Mérnök matematika sáv
    • Operációkutatás sáv
    • Sztochasztika sáv
  • Az egyes specializációk, illetve sávok számára előírt kurzusokat és kreditszámokat a Mintatanterv tartalmazza.
  • A specializációválasztást a hallgató a Neptun rendszerben rögzíti.
  • A képzés úgy lett összeállítva, hogy a hallgatónak lehetősége nyílik egyszerre több sáv, vagy az Elméleti specializáció és valamely sáv egyidejű elvégzésére. Az elvégzett specializáció illetve sávok bejegyzésre kerülnek a Diploma oklevélmellékletébe az elvégzett tárgyakkal együtt.
  • Specializációt a Neptunban az Ügyintézés/Modul választás menüben lehet választani.

A specializációválasztás határideje: 2021. június 9. (szerda) 23:59

2. Science Camp szervezői jelentkezés
Idén is lehetőségetek van segítőnek jelentkezni a TTK Science Camp nyári táborba. Ezt a linkelt űrlap kitöltésével tehetitek meg!
A tábor célja a középiskolás diákok segítése a pályaválasztásban és a természettudományok megismerésében.

Jelentkezési határidő: 2021. június 23. 23:59

3. BME TTK Kari Tábor 2021
Jól érezted magad nyáron a Kari Táborban? Újra átélnéd a gólyatáborod élményeit? Hátrahagynál mindent, hogy jól érezd magad a haverokkal a Balatonnál? Naphosszat feküdnél a napos tóparton, vagy esetleg sportolnál egy kicsit? Megismerkednél más évfolyamok hallgatóival is? Esténként buliznál egy nagyot?
Gyere el Balatonlellére 2021. augusztus 5-én a TTK Kari Táborba, és tegyük együtt felejthetetlenné a nyár utolsó napjait!

Jelentkezni a részvételi díj (11 000 Ft) befizetésével tudtok, amit a bmejegy.hu-n keresztül tehettek meg. A jelentkezés hamarosan indul, így érdemes követni a tábor Facebook-eseményét.

Pár fontos információ a táborról:

• A tábor helyszíne: BME Ifjúsági Tábor – 8638 Balatonlelle, Köztársaság utca 65.
  • A tábor időpontja: 2021. augusztus 5-8.
  • A táborban való részvételhez kötelező a tábor egész idején az érvényes védettségi igazolvány.

A programtervet és a legfrissebb információkat megtaláljátok a Kari Tábor Facebook-eseményében.