Aktuális híreink – 2021. szeptember 14.

1. Utólagos kollégiumi jelentkezés  – 2021/22 ősz
  2. Személyes bemutatási időszak
  3. Évfolyamfelelősi pótpályázat 2021/22
  4. ZH ütemterv
  5. Utólagos tantárgyfelvétel és tantárgytörlés
  6. Egyetemi Sportnap
  7. BME TTK Kari Napok
  8. Gólyatánc
  9. HSK tagfelvétel
  10. FUN4U! – Fontos az Új Nézőpont
  11. Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram

1. Utólagos kollégiumi jelentkezés – 2021/22 ősz

Elérhető KEFIR-ben az utólagos jelentkezés kollégiumi férőhelyre a 2021/2022-es tanév őszi félévére!

Azon hallgató, aki a rendes kollégiumi felvételi eljárás során nem adott le kollégiumi férőhelyre vonatkozó pályázatot, utólagos jelentkezést nyújthat be. Az ilyen módon utólagosan jelentkező hallgatók közös várólistára kerülnek. Ezen hallgatók abban az esetben vehetők fel, ha a rendes felvételi eljárás során kialakult várólisták elfogytak. A jelentkezők a jelentkezési sorrend alapján részesülhetnek kollégiumi férőhelyben.

2. Személyes bemutatási időszak

Elkezdődött a Rendszeres szociális ösztöndíj pályázat személyes bemutatási időszaka. Az időszak szeptember 22.-ig tart, időpontot a MŰEPER felületén lehet foglalni, az időpontok folyamatosan frissülnek. A személyes bemutatás helyszíne a Kármán Tódor Kollégium a TTK Hallgatói Képviselet irodája. Akik nem rendelkeznek védettségi igazolvánnyal vagy segítségre van szükségük a kollégiumba való belépéshez, mindenképp írjanak előtte a szoc@ttkhk.hu email címre. Az elektronikus hitelesítéssel ellátott dokumentumokat, elektronikusan pendriveon kell elhozni és bemutatni.

Kérdés esetén keressetek minket a szoc@ttkhk.hu címen.

3. Évfolyamfelelősi pótpályázat 2021/22

Kiírásra került a 2021/22-es tanév évfolyamfelelősi pótpályázata.

Választható évfolyamfelelősök:

• Matematika BSc:
    o 1. évfolyam
    o 3. évfolyam
  • Fizika BSc:
    o 1. évfolyam
  • Fizikus MSc
  • Matematikus MSc és Alkalmazott Matematikus MSc

A pályázati kiírást itt találjátok.

4. ZH ütemterv

Elkészültek az őszi félév ZH ütemtervei, az alábbi linkeken érhetitek el őket:

5. Utólagos tantárgyfelvétel és tantárgytörlés

A végleges tantárgy- és kurzusfelvételi időszak után is tudjátok kérvényezni egyes tantárgyak felvételét illetve leadását.
Nem saját hibás tantárgyfelvételt vagy tantárgytörlést a 018-as kérvénnyel tudtok kérelmezni. Ez a kérvény december 10-e éjfélig áll rendelkezésetekre, és nem jár plusz díj kötelezettséggel.
Ha saját hibátokból nem sikerült felvenni vagy leadni valamit, akkor azt kurzusonként 5500 Ft díj ellenében tudjátok kérvényezni a 019-es kérvény leadásával szeptember 19-ig.

A kérvényeket a Neptun rendszerében tudjátok leadni.

6. Egyetemi Sportnap

Szeptember 15-én kerül megrendezésre a BME Egyetemi Sportnap, aznap rektori szünet lesz. A rendezvény az előzetesen vagy a helyszínen regisztrált BME hallgatók számára ingyenes, de a belépés védettségi igazolvány meglétéhez kötött!

A Sportnapról bővebb információkat találhattok Facebook eseményénél.

7. BME TTK Kari Napok

Szeptember 28. és 30. között kerül megrendezésre a IX. TTK Kari Napok. A jelentkezésről és a programtervről a Kari Napok eseményénél olvashattok.

8. Gólyatánc

2021. november 25-én elérkezik a 2020-as és 2021-es évfolyam nagy napja, a Gólyabál. A Gólyatáncra ezen a Formon keresztül van lehetőségetek jelentkezni. Amennyiben már van párod, kérlek jelezd, ha pedig nincs, akkor is jelentkezz bátran, és keresünk neked.
Ha elég jelentkező lesz, akkor külön tánca lesz a két évfolyamnak.

Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 19.

9. Hallgatói Sportkör tagfelvétel

A TTK Hallgatói Sportkör idén ősszel tagfelvételt hirdet. Ezen a formon keresztül tudtok jelentkezni a HSK-ba szeptember 19-ig.

Várhatóan heti rendszerességgel, délutáni időpontban lesznek közös sportesemények a Kármán Tódor Kollégium tornatermében. A körbe való jelentkezés semmilyen kötelezettséggel nem jár, csupán a tornaterembe való bejutáshoz szükséges ezeket az adatokat megadni.

Várunk benneteket a közös sportolásra!

10. FUN4U! – Fontos az Új Nézőpont

A BME TTK Hallgatói Képviselet negyedik éve rendezi meg a FUN4U! – Fontos az új nézőpont! programsorozatot olyan hallgatóknak, akik szeretnének többet megtudni a hallgatói szervezetek működéséről, akár kifejezetten érdeklődnek a HK iránt. A programokon röviden bemutatunk egy-egy olyan témát amivel a HK foglalkozik, megvitatunk problémákat és minden előadásra egy kis meglepetéssel is készülünk nektek.

Az első alkalommal általánosan a HK-ról lesz szó, október 4-én 16:00-kor a H607-ben.
A másik két előadás október 18-án illetve október 25-én délután 4 órától kerülnek megrendezésre, érdemes ezeket is felírni a naptárba.

Minden érdeklődőt szívesen látunk!

11. Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram

Diplomával rendelkező hallgatók figyelmébe ajánljuk a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramot.

Pályázati feltételek:
– Magyar állampolgárság.
– 30 év alatti életkor.
– Diploma megléte.
– Min. B2 szintű államilag elismert komplex nyelvvizsga-bizonyítvány angol vagy német vagy francia nyelvből.
– A pályázat benyújtásának időpontjában kormányzati szolgálati, közszolgálati, állami szolgálati jogviszony nem állhat fenn.

A jelentkezésről itt tájékozódhattok, a programról pedig itt olvashattok bővebben.