Aktuális híreink röviden összefoglalva:

1. Gólyatábor főszervezői pályázat
  2. Science Camp segítői jelentkezés
  3. PR Bizottság és Rendezvényszervező Bizottság tagsági pótpályázat
  4. Szakmai Nap visszajelző kérdőív
  5. BME Karok Közti Tenisz Csapatbajnokság
  6. Bosch BEST program
  7. Samsung SDI ösztöndíj- és gyakornoki program
  8. TTK HK ügyeleti idő

1. Gólyatábor főszervezői pályázat

Kiírásra került a pályázati felhívás a Gólyatábor főszervezői poszt betöltésére.
Jelentkezési határidő: 2023. április 10. 23:59.
A pályázatot a TTK HK oldalán, az alábbi linken keresztül érhetitek el.

2. Science Camp segítői jelentkezés

Idén is megrendezésere kerül a TTK Science Camp nyári tábor, aminek célja a középiskolás diákok segítése a pályaválasztásban, a természettudományok megismerésében.

A tábor időpontja: 2023. július 16-21.

Várjuk a lelkes szervezők jelentkezését, ezt az alábbi űrlap kitöltésével tehetitek meg!

Jelentkezési határidő: 2023. április 11. (kedd) 23:59.

3. PR Bizottság és Rendezvényszervező Bizottság tagsági pótpályázat

Kiírásra került a Rendezvényszervező Bizottság és a PR Bizottság tagsági pályázata.
Csatlakozzatok hozzánk, ha részt vennétek TTK-s rendezvények szervezésében, vagy ha hozzá szeretnétek járulni a HK és a hallgatók közötti információáramlás sikerességéhez!

A bizottságokba egy-egy Google Form kitöltésével lehet jelentkezni:

A jelentkezési határidő mindkét tagsági pályázat esetén: 2023. április 11. 23:59
A pályázati kiírásokat – melyek összefoglalják a bizottsági tagok főbb feladatait – a honlapunkon találjátok.
Várjuk a jelentkezéseteket!

4. Szakmai Nap visszajelző kérdőív

Március 21-én került megrendezésre a TTK Szakmai Napja, melyen szép számmal vettek részt magyar, illetve külföldi hallgatók. Köszönjük a nagy érdeklődést, reméljük hasznos volt számotokra a rendezvény.

Arra szeretnénk megkérni az esemény résztvevőit, hogy töltsék ki az alábbi kérdőívet, ezzel is segítve munkánkat, hogy jövőre még jobb lehessen a rendezvény!

5. BME Karok Közti Tenisz Csapatbajnokság

A BME Testnevelési Központ karok közti teniszbajnokságot szervez, melynek első fordulója 2023. április 17.-én (hétfőn) 14:00-tól lesz a BME Sporttelepen.
A verseny 2023. május 19-ig tart. Ebben az időszakban a hétfői, keddi és pénteki napokon van lehetőségetek játszani.
Különböző szintű játéktudással jelentkezhettek kezdőtől egészen profi kategóriáig. Nevezési díj nincs.
⁣⁣⁣⁣
Nevezni április 14. 23:59-ig lehet az alábbi linken.

6. Bosch BEST program

A Bosch elkötelezett a magyar műszaki felsőoktatás, illetve az abban részt vevő, kimagaslóan tehetséges fiatal hallgatók támogatása iránt.

Ennek jegyében indította el az úgynevezett BEST – Bosch Engineering Scholarship Team – Ösztöndíjprogramot, mely lehetőséget biztosít ambiciózus, kiemelkedő szakmai és tanulmányi háttérrel rendelkező mesterképzés előtt álló/mesterképzésük első félévét végző diákoknak, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki tanulmányaikból.

A program maximum két évesintervalluma alatt a cég mind pénzügyi, mind pedig szakmai támogatást biztosít a hallgatók számára. A hallgatók havi bruttó 350 000 Ft ösztöndíjjuttatásban részesülnek, illetve a céges infrastruktúra biztosítása mellett, egy dedikált szakmai mentorral dolgozhatnak együtt.

Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 4.

Ha szeretnél többet megtudni a programról, látogass el a Bosch honlapjára.

7. Samsung SDI ösztöndíj- és gyakornoki program

A Samsung SDI ez évben is ösztöndíj- és gyakornoki programot hirdet meg a műegyetemistának.

Az ösztöndíjprogram azon műegyetemi hallgatók számára nyitott, akik az ösztöndíj megszerzését követően egy éven belül diplomát szereznek. A másfél millió forintos ösztöndíjat az energetikai mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök vagy más akkumulátorokkal foglalkozó szakok egyikén tanuló fiatalok pályázhatják meg. A Samsung ez évben is várja gyakornoki programjába a BME-s hallgatókat.

8. TTK HK ügyeleti idő

Minden héten kedden és csütörtökön 16:00 – 17:00 időpontban fogadóórát tartunk, itt bármilyen üggyel kapcsolatban az ügyeletes képviselők fognak segítséget nyújtani.
A jövő héten Sajtos Judit (csütörtökön) ügyel, a keddi ügyelet elmarad a tavaszi szünet miatt.
Keressétek őt bizalommal a TTK HK irodában (a Kármán Tódor Kollégium 013-as termében)! Ha nem vagytok kolisok, akkor írjatok egy emailt az info@ttkhk.hu e-mail címre és be lesztek engedve.