1. 54. Műegyetemi Állásbörze
  5. Felhívás középiskolai pályaorientációs tevékenységben való részvételre
  6. TTK HK ügyeleti idő

1. 54. Műegyetemi Állásbörze

Október 10-11. között ismét megrendezésre kerül a Műegyetemi Állásbörze a BME K és Q épületében! Több mint 130 kiállító és több mint 1500 állásajánlat várja az érdeklődőket.

Részletekért keressétek az esemény Facebook oldalát!

2. Meghívás a Hallgatói Fórumra

A Természettudományi Kar Hallgatói Képviseletével Hallgatói Fórumot hívunk össze, amelyre szeretettel várunk Titeket.

Időpontja: 2023. október 12. (csütörtök) 18:00
Helyszíne: H607

A fórum célja, hogy tájékoztatást adjunk a BME kontrollált intézményi működési modell-fejlesztésével kapcsolatban. A Fórum során bemutatjuk ennek megfelelően az intézményi működési modell-fejlesztés eddigi történéseit és ezzel kapcsolatban feltehetitek a kérdéseiteket, amik foglalkoztatnak Titeket. Az Egyetemi Hallgatói Képviselet honlapján található hírfolyamot előzetes tájékozódás szempontjából érdemes elolvasni a Fórum előtt.

A fórum napirendje:

1. Tájékoztatás az intézményi működési modell-fejlesztéssel kapcsolatban
  2. Hallgatói kérdések
  3. Egyebek

A Fórumon való részvétel feltétele az érvényes BME-s diákigazolvány felmutatása.

3. Kollégiumi Bentlakási Megállapodás

Elérhető a Neptuban a Kollégiumi Bentlakási Megállapodás, amit a 901-es kérvénnyel tudtok elfogadni.

A megállapodás elfogadása minden kollégistának kötelező!

Leadási határidő: 2023. október 15. (vasárnap) 23:59

4. EBME ösztöndíj

Kiírásra került a 2023/24-es tanév őszi félévre vonatkozó Egyetemi BME ösztöndíj. Az ösztöndíjra a MŰEPER felületén tudtok pályázni.

A pályázat leadási határideje: 2023. október 16. (hétfő) 23:59

A pályázati kiírást és a pontrendszert a MŰEPER-ben, a Dokumentumok fül alatt találjátok.

Kérdés esetén keressétek a BME EHK-t a palyazat@bmeehk.hu e-mail címen.

5. Felhívás középiskolai pályaorientációs tevékenységben való részvételre

A BME Tehetségsegítő Tanácsa várja azon hallgatók jelentkezését, akik szívesen vennének részt pályaorientációs tevékenységben:

• a BME népszerűsítése a középiskolákban
• középiskolásoknak szervezett programok lebonyolítása
• tanácsadás

A jelentkezők az elvégzett önkéntes feladatok után kreditpontot kaphatnak. (1 kreditpont 30 óra hallgatói munkának felel meg.) A megszerzett krediteket a szabadon választható tárgyak terhére lehet elszámolni.

Jelen körben azok jelentkezését várjuk, akik most ősszel aktívan részt kívánnak venni a fenti tevékenységben.
A jelentkezők számára, a korábbi jelentkezőkkel közösen, egy bemutatkozó foglalkozást szervezünk majd október végén.

Jelentkezési határidő: 2023. október 22.
Jelentkezni az alábbi linken lehet: https://forms.office.com/e/dmQpnrpCK2

Bővebb információ a hornyanszky.gabor@vbk.bme.hu e-mail címen kérhető.

6. TTK HK ügyeleti idő

Minden héten hétfőn és csütörtökön fogadóórát tartunk, itt bármilyen üggyel kapcsolatban az ügyeletes képviselők fognak segítséget nyújtani.
A jövő héten Varga Liliána (hétfőn 15:00 – 16:00 között) és Kránitz Péter (csütörtökön 15:00 – 16:00 között) ügyelnek majd.

Keressétek őket bizalommal a TTK HK irodában (a Kármán Tódor Kollégium 013-as termében)! Ha nem vagytok kolisok, akkor írjatok egy emailt az info@ttkhk.hu e-mail címre és be lesztek engedve.