Aktuális híreink 2020. november 10.

Aktuális híreink röviden összefoglalva:
  1. Rendkívüli oktatási szünet: november 11-13.
  2. Kollégiumi kiköltözéssel kapcsolatos információk
  3. Elérhető a 026-os Tanulmányi ösztöndíj felülvizsgálati kérelem a Neptunban
  4. WJSZ Témaválasztó Napok
  5. HK értékelő kérdőív
  6. Wigner Gyakornoki program az ELTE és a BME hallgatóinak
  7. TTK HK fogadóóra
1. Rendkívüli oktatási szünet
Az Egyetem rektora a teljeskörű távolléti oktatásra történő átállás előkészítése, valamint a kollégiumokból való kiköltözés zavartalan biztosítása érdekében 2020. november 11. (szerda) és november 13. (péntek) napjára rendkívüli oktatási szünetet rendelt el.
November 12. a TDK konferencia okán már korábban kihirdetett oktatási szünet.
2. Kollégiumi kiköltözéssel kapcsolatos információk
A HSZI új hírt osztott meg a honlapján. Jelenleg még várjuk a hivatalos tájékoztatást a kollégiumokkal kapcsolatban.
Valószínűleg a kollégiumokból ki kell majd költözni, ennek a határidejét még nem ismerjük, illetve azt sem tudjuk, hogy teljesen ki kell-e majd üríteni a szobákat.
Fel kell tehát készülnünk a kollégiumok elhagyására. A HSZI kéri, hogy mindenki várja meg a hivatalos tájékoztatást ennek a menetéről, melyet a következő napokban meg fognak osztani.
Aki viszont hamarabb ki szeretne költözni, az ezt a kollégiumi házirendnek megfelelően teheti meg.
A hír teljes szövege itt olvasható.
3. Elérhető a 026-os Tanulmányi ösztöndíj felülvizsgálati kérelem a Neptunban
Ezt a kérelmet akkor kell leadni, ha a harmadik havi tanulmányi ösztöndíjad összege nem felel meg az általad számítottnak. A leadási határidő 2020. november 19. 23:59.
A kérvények és kérelmek a Neptunban az Ügyintézés/Kérvények menüpont alatt találhatók.
4. WJSZ Témaválasztó Napok
A WJSZ idén is megszervezi szokásos Szakdolgozat- és TDK-témaválasztó Napját a fizikus és matematikus hallgatók számára, idén rendhagyó módon online formában, az MS Teams felületén!

Matematikus: november 16. hétfő; Teams csoport kód: ni1tbwo
Fizikus: november 17. kedd; Teams csoport kód: dxfzk5n
Tehát hétfőn a matematika, kedden pedig a fizika szakosok hallgathatják meg tanáraink rövid bemutatóit a náluk választható témákból. Ha harmadéves vagy, és már a szakdolgozatodon jár az agyad, vagy ha fiatalabbként TDK-n töröd a fejed, akkor mindenképpen ott a helyed! Ez egy kiváló lehetőség arra, hogy betekintést nyerjetek a témák mélyebb rétegeibe is, és így a hozzátok legközelebb állót tudjátok kiválasztani.
Részletekkel folyamatosan jelentkezünk a Facebook eseményben és a WJSZ honlapján!
5. HK értékelő kérdőív
Elmondanád a véleményedet a HK tevékenységéről? Nem vagy elégedett valamelyik eljárásunkkal vagy módszerünkkel? Tudod, hogyan lehetnénk eredményesebbek és hatékonyabbak?
Ha van mondanivalód, töltsd ki anonim kérdőívünket! Értékeld a munkánkat és mondd el az ötleteidet!
(A kérdőív kitöltését el tudod ismertetni Hangadó ösztöndíj pályázatban, amennyiben megadod a Neptun kódodat a megfelelő helyen.)
6. Wigner Gyakornoki program az ELTE és a BME hallgatóinak
A Wigner Fizikai Kutatóközpont (ELKH) pályázatot hirdet a 2020/2021-es tanévre „Wigner Gyakornok” pozíció elnyerésére az alább megjelölt témakörökben:

1. Lézerfizika és nanooptika, ultrarövid lézerimpulzusok alkalmazásai
  2. Kristályosodási folyamatok számítógépes modellezése
  3. Kísérletes kvantumoptika
A gyakornokok fizetést is kapnak a megadott feltételek szerint.
További részletek és a pályázati feltételek itt találhatók.
7. TTK HK fogadóóra
A TTK HK keddenként 19:00 – 20:00 között online fogadóórákat tart Teams-en keresztül, a csoport elérhető a 41k5nql kóddal.

Forduljatok hozzánk bátran bármilyen kérdéssel, kéréssel, észrevétellel!