Aktuális híreink – 2021. április 6.

1. BME TTK Szakmai Nap (április 7.)
  2. WJSZ Szakhét (április 6-9.)
  3. Tanulmányi ösztöndíj felülvizsgálati kérelem
  4. Gólyatábor főszervezői pályázat
  5. Közéleti és Rendezvényszervezői ösztöndíjak előzetes eredménye
  6. INSPIRE Potential MARVEL Master’s Fellowships

1. BME TTK Szakmai Nap (április 7.)
Április 7-én kerül megrendezésre a Szakmai Nap, ahol számos céggel és kutatóintézettel ismerkedhettek meg. Az online rendezvényen olyan cégek jelennek meg, akik szívesen fogadnak matematikus és fizikus hallgatókat akár teljes állásba, akár szakmai gyakorlatra. A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött – előregisztrálni ezen kérdőív kitöltésével van lehetőség április 6. 23:59-ig.

Az esemény a Microsoft Teams és a Zoom felületén kerül megrendezésre. A Teams csoport kódja: lvns234

Időpont: 2021. április 7. 9:15 – 15:45

Programterv:

• 09:15 – 09:30 Megnyitó
  • 09:30 – 11:30 Cégek bemutatkozása:
    • 09:30 – 09:50 Semilab
    • 09:50 – 10:10 Paksi Atomerőmű
    • 10:10 – 10:30 MSCI
    • 10:30 – 10:50 NN Ras
    • 10:50 – 11:10 Citi
    • 11:10 – 11:30 Morgan Stanley
  • 11:30 – 12:30 Szünet
  • 12:30 – 13:30 Kutatóintézetek bemutatkozása:
    • 12:30 – 12:50 Wigner FKI
    • 12:50 – 13:10 Energiatudományi Kutatóközpont
    • 13:10 – 13:30 SZTAKI
  • 13:45 – 15:45 Standolás, lehetőség beszélgetésre a cégek képviselőivel

A legfrissebb információkért kövessétek figyelemmel a Szakmai Nap Facebook-eseményét is!

2. WJSZ Szakhét (április 6-9.)
A héten kerül megrendezésre a Wigner Jenő Szakkollégium legjelentősebb tavaszi programsorozata, a Szakhét.
Április 6.-tól 9.-ig szakmai előadásokon és kötetlenebb beszélgetéseken vehettek részt matematikusokkal, fizikusokkal, kutatókkal, oktatókkal, volt és jelenlegi TTK-s diákokkal!

Ízelítő a programokból:

04.06. Kedd:

• 10:00 – Megnyitó, Facebook live
  • 12:00 – Stipsicz András, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet igazgatójának előadása: Csomók három és négy dimenzióban. Zoom link, az előadás Facebook-eseménye itt.
  • 19:00 – Dr. Török János előadása az aprózódási folyamatokkal kapcsolatos kutatásáról, melyet a Science az év 10 legérdekesebb cikke közé választott. Zoom link

04.07. Szerda:

• 09:15 – 15:45 – Szakmai Nap a Hallgatói Képviselet szervezésében
  • 19:00 – Beszélgetés Dr. Asbóth Jánossal pályafutásáról, jelenlegi szakmájáról és a külföldi tudományos életből hozott tapasztalatairól, Youtube-on

04.08. Csütörtök:

• 17:00 – 20:00 – Wigner-konferencia, ahol szakkollégiumunk egykori és jelenlegi tagjai 25 perces blokkokban mesélnek majd kutatásaikról és karrierjükről. Zoom link
    Blokkok:

• Lucsányi Dávid: Mi a közös az űrteleszkópokban, a récsecskegyorsítókban és a holdi vízjég feltérképezésében?
    • Szabó Csaba: Erősen standardul rétegzett algebrák finitisztikus dimenziója,
    • Beszélgetés Dr. Kis Dániellel pályafutásáról, egyetemi és WJSZ-es éveiről, kutatásairól
    • Szaller Dávid: Egyirányú átlátszóság: ahol a szilfiz, az optika és a csopelm összeér
    • Romsics Erzsébet: Tortaszeletelés matematikája

04.09. Péntek:

• 20:00 – Meglepetés, kötetlenebb beszélgetős Záróprogram, ahol jobban megismerhetitek majd a többi résztvevőt! Zoom link

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a hét bármely programján!

A részletesebb leírásokat és belépési linkeket a Facebook-eseményben megtaláljátok!

3. Tanulmányi ösztöndíj felülvizsgálati kérelem
Már leadható a 026 Tanulmányi ösztöndíj felülvizsgálati kérelem a Neptun rendszeren keresztül. (Ügyintézés/Kérvények menüpont)

Ezt a kérelmet akkor kell leadni, ha a tanulmányi ösztöndíjad nem felel meg az általad számítottnak, vagy ha a tanulmányi eredményeid még nem véglegesek a Neptunban – ez utóbbit a kérelemben külön jelezni kell.

Leadási határidő: 2021. április 6. 23:59

4. Gólyatábor főszervezői pályázat
Kiírásra került a 2021-es Gólyatábor főszervezői pályázat. A pályázás menetéről a honlapunkon található pályázati kiírásban olvashattok.

Leadási határidő: 2021. április 8. 23:59

5. Közéleti és Rendezvényszervezői ösztöndíjak előzetes eredménye
Kihirdetésre került a Közéleti és Rendezvényszervezői ösztöndíjak előzetes eredménye:

Az ösztöndíjak pályázati kiírása, határidejei és eredményei a honlapunkon az alábbi oldalon találhatók:

6. INSPIRE Potential MARVEL Master’s Fellowships
A MARVEL Egyenlő Esélyek Csapata (La MARVEL Equal Opportunities Team) az NCCR QSIT-tel közösen (National Centre of Competence in Research – Quantum Science and Technology) meghirdetett pályázatukra várják olyan MSc női hallgatók pályázását, akik az alábbi területeken tanulnak:

• Számítástechnika
  • Fizika
  • Anyagtudomány
  • Kémia

Az ösztöndíj célja, hogy ösztönözze azokat a kiváló női hallgatókat, akik szívesen készítenék MSc-s projektfeladatukat új anyagok szimulációjával és modellezésével kapcsolatos témákban.

A kutatás egy, a National Centre of Competence in Research-höz tartozó laboratóriumban fog lezajlani a MARVEL projekt keretein belül (http://nccr-marvel.ch/project). Az INSPIRE Potential ösztöndíj hat hónapra szól (összesen 12 000 CHF ~ 3 780 000 Ft), amit minden évben áprilisban és októberben hirdetnek meg.

Az INSPIRE Potentials – MARVEL Master’s Fellowships (http://nccr-marvel.ch/inspire) pályázat leadási határideje: 2021. április 15.

Eddig összesen 26 női hallgató nyerte el az MSc-s projektfeladatához ezen ösztöndíjat, az ő visszajelzéseik nagyon pozitívak voltak. Itt elolvashatod néhány korábbi INSPIRE Potentials ösztöndíjas ajánlását: http://nccr-marvel.ch/outreach/equal-opportunities/inspire-potentials-fellows