Aktuális híreink – 2021. november 23.

1. TTK Bál 2021
  2. Hangadó ösztöndíj
  3. The New Nuclear Energy Future: Opportunities and Challenges

1. TTK Bál 2021

Egy év kihagyás után ismételten megrendezésre kerül a TTK Bál. A hagyományokhoz híven ezen a bálon kerül sor a Gólyatáncra, a Felezőköszöntésre és a Gyűrűavatásra.

Időpont: 2021. november 25. (csütörtök)

Helyszín: Mermel étterem és rendezvényterem (1113 Budapest, Daróczi út 4.)

Jegyinformációk:
Jegyet a bmejegy.hu oldalon keresztül tudtok vásárolni.

Utolsó esély, hogy vacsorás jegyet vegyetek, ugyanis erre csak ma (november 23. kedd) éjfélig van lehetőségetek!
Vacsorás jegy gólyáknak: 5.000 Ft (Azoknak, akik 2021-ben vagy 2020-ban kezdték a BSc képzésüket a TTK-n)
Vacsorás jegy felsőbbéveseknek: 5.500 Ft
Vacsorás jegy külsősöknek: 6.000 Ft

Belépőjegy TTK-s hallgatóknak: 3.000 Ft
Belépőjegy külsősöknek: 3.500 Ft

Programterv és fellépők:
19:00 – Kapunyitás
19:45 – 20:45 Vacsora
20:45 – 22:15 Gólyatánc, Felezőköszöntés, Gyűrűavatás
22:15 – 23:45 Cascade Music Jam
23:45 – 00:30 Tombolahúzás, Bálkirály és Bálkirálynő választás
00:30 – 03:30 DJ BB

A Bál Facebook eseményét itt találjátok.

2. Hangadó ösztöndíj

Kiírásra került a Hangadó ösztöndíj, amelyet november 23. (ma) éjfélig tudtok leadni.

Az ösztöndíj keretein belül kaphattok jutalmazást például az OMHV kérdőívek kitöltéséért, a FUN4U!-kon, a Hallgatói Fórumon és Szavazáson való részvételért.
A gólyák a FUN4U!-n és a kari öntevékeny körök, valamint a Wigner Jenő Szakkollégium által szervezett közösségi programokon való részvételért is kaphatnak jutalmazást az ösztöndíjjal.

Az ösztöndíjra pályázni a Neptunon keresztül a 909 HSZI Ösztöndíjak kérvény leadásával lehet.

A pályázati kiírást itt találjátok.

3. The New Nuclear Energy Future: Opportunities and Challenges

William D. Magwood, az OECD NEA főigazgatója 2021. november 30. és december 1. között Magyarországra látogat, és ezen látogatás során az egyetemünkön is meg fog fordulni, ahol november 30-án kedden este 18.15-től “The New Nuclear Energy Future: Opportunities and Challenges” címmel előadást fog tartani.
Az előadás a QAF15 teremben lesz, várható időtartama: 60 perc

Fontos, hogy az előadáson csak azok vehetnek részt, akik rendelkeznek védettségi igazolvánnyal.
Az előadás alatt a résztvevőknek – összhangban a BME hatályos szabályaival – az orrot és a szájat eltakaró maszkot kell viselniük.

Az előadás rövid kivonata:
As COP26 came to a close and we find the world still struggling to address the objectives set by the Paris Agreement in 2015, the capacity for nuclear energy to serve as a vital element in global decarbonization plans remains a topic that is chronically underplayed in international debates. For the world to succeed in meeting the unprecedented targets set by governments, activists, and climate scientists, this posture must change.
NEA Director-General Magwood will present recent analyses by the NEA that highlights the role that SMR and Generation IV reactors can play in addressing the historic challenge of reducing carbon emissions and the major barriers to success. He will also highlight initiatives conducted by the NEA to support its members in addressing the human capacity and scientific infrastructure needs for the future.
The Nuclear Energy Agency is an association of 34 countries from around the world that represent the nations with the deepest experience in the application of nuclear technology. Its members operate more than three-quarters of all the world’s installed capacity. The Agency’s mission is to serve as a platform for advanced countries to cooperate in order address challenging issues associated with nuclear energy including the deployment and regulation of advanced nuclear technologies.

Az előadás plakátját itt találjátok.