Aktuális híreink – 2021. november 10.

1. TTK Bál
  2. Matematikus Est
  3. PR Bizottság tagsági pályázat 2021/22/1
  4. Közéleti ösztöndíj eredmény
  5. Évfolyamfelelősök
  6. Roszatom – Globális Atomkvíz

1. TTK Bál

Egy év kihagyás után ismételten megrendezésre kerül a TTK Bál. A hagyományokhoz híven ezen a bálon kerül sor a Gólyatáncra , a Felezőköszöntésre és a Gyűrűavatásra .

Időpont: 2021. november 25.

A bál helyszíne megváltozott, az új helyszín: Mermel étterem es rendezvényterem (1113 Budapest, Daróczi út 4.)

Programterv és fellépők:
19:00 – Kapunyitás
19:45 – 20:45 Vacsora
20:45 – 22:15 Gólyatánc, Felezőköszöntés, Gyűrűavatás
22:15 – 23:45 Cascade Music Jam
23:45 – 00:30 Tombolahúzás, Bálkirály és Bálkirálynő választás
00:30 – 03:30 DJ BB

Jegyinformációk:
Jegyet a bmejegy.hu oldalon keresztül tudtok vásárolni hamarosan.

A Bál Facebook eseményét itt találjátok.

2. Matematikus Est

Sok szeretettel várunk Benneteket az idén 8. alkalommal megrendezendő Matematikus Esten!

A rendezvény fő célja, hogy lehetőséget biztosítson matematikus hallgatók és tanáraik közötti jó hangulatú, kötetlen beszélgetésre, elszakadva a tanórák formalitásaitól .
Az összejövetel időpontja 2021. november 15. (hétfő) 19:00, szokás szerint a TDK előtti este. (Azaz másnap nem lesz tanítás.)
A helyszín 1114 Budapest, Kosztolányi Dezső tér – Bukarest u., Tranzit Art Café & Bistro.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is lesz vetélkedő, melynek során 6-7 fős tanár- és diákcsapatok mérik össze tudásukat, matekhoz valamennyire kapcsolódó, reményeink szerint vicces feladatok megoldásában.

A Matematikus Est Facebook eseményét itt találjátok.

3. PR Bizottság tagsági pályázat 2021/22/1

A TTK HK PR Bizottsága idén az őszi félévben is tagfelvételi pályázatot hirdet. Ha szeretnél bekapcsolódni a tevékenységünkbe – mely elsősorban a WC Pressek megjelentetése és a HK online megjelenésének fejlesztése –, a pályázati kiírásban linkelt Google form kitöltésével tudod leadni a jelentkezésedet.

A jelentkezés határideje: 2021. november 20. 23:59
Az eredmény közzétételére 2021. november 22-én fog sor kerülni.

4. Közéleti ösztöndíj eredmény

Kihirdetésre került a Közéleti ösztöndíj eredménye a 2021/22-es tanév őszi félévének 1. időszakáról.
Az eredményt itt találjátok.

5. Évfolyamfelelősök

A TTK BSc képzésein minden évfolyamon, valamint az MSc képzéseken vannak évfolyamfelelősök, akik segítik az oktatási referens és a tanulmányi felelősök munkáját, összegyűjtik az adott évfolyamot/szakirányt érintő problémákat, valamint a HK által közölt információkat közvetítik az évfolyam felé.

Ezért ha bármi problémátok akadna a tanulmányaitok során, főleg, ha az egész évfolyamot érintő ügyekről van szó, keressétek bátran a Ti évfolyamotok évfolyamfelelősét.

Az évfolyamfelelősök nevét és elérhetőségét a honlapunkon találjátok meg.

6. Roszatom – Globális  Atomkvíz

2021. november 10-én a Tudomány Világnapja alkalmából idén is megtartja a Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern a Global Atomic Quiz versenyt, amelyen tavaly 70 országból több mint tizenkétezren vettek részt.

A versennyel a Roszatom az atomenergia megkerülhetetlen szerepére szeretné felhívni a figyelmet a mindennapokban, illetve arra is rá kívánja irányítani a figyelmet, hogy milyen fontos az atomenergia a klímaváltozás elleni küzdelemben.

A versenyzók számára 24 óra áll majd rendelkezésre, hogy kitöltsék a kvízt, amely magyar nyelven is rendelkezésre áll a quiz.atomforyou.com oldalon.

A versenyt két korcsoport számára hirdették meg:
1. korcsoport 11-16 éves diákok
2. korcsoport – felnőttek 17+ évesek
A szervezők a kvíz kérdéseit hibátlanul megválaszolók közül véletlenszám generátorral sorsolják ki a nyerteseket.

A felnőttek, köztük az egyetemi hallgatók egy oroszországi atomerőműben tett látogatást nyerhetnek, illetve a fiatal atomenergetikai szakemberek számára a különdíj – részvétel az International Youth Nuclear Congress  (IYNC) rendezvényén, amelyet 2022 májusában tartanak Szocsiban.

A költségeket, beleértve az utazás költségeit is a Roszatom állja.

Bővebb információ a https://quiz.atomforyou.com/hu oldalon.