Aktuális híreink – 2022. február 16.

1. Rendszeres szociális ösztöndíj – Személyes bemutatás
  2. Tantárgyfelvételi / tantárgytörlési kérelem
  3. Elnöki pályázat 2021/22/2
  4. Szakmai Nap
  5. Műegyetemi JegEst 2022

1. Rendszeres szociális ösztöndíj – Személyes bemutatás

A 2021/22-es tanév tavaszi félévének Rendszeres szociális ösztöndíj pályázatok személyes bemutatásának MA van a határideje.

Amennyiben Előbírált, hiánytalan státuszú a pályázatotok, akkor személyes bemutatásra is kötelesek vagytok elmenni ahhoz, hogy érvényes legyen a pályázat.

Kérdés esetén írjatok nekünk a szoc@ttkhk.hu címre.

2. Tantárgyfelvételi / tantárgytörlési kérelem

Ha utólag adnátok le tantárgyat vagy vennétek fel, akkor van erre lehetőségetek a 018-as Tantárgyfelvételi / tantárgytörlési kérelemmel.

Amennyiben a hallgató úgy véli, tárgyfelvételi vagy leadási szándéka adminisztrációs vagy tanszéki mulasztás miatt hiúsult meg, a második oktatási hét első napjáig díjkötelesen leadhatja ezt a kérvényt. Amennyiben a Kari Tanulmányi Bizottság a hallgató saját hibájából eredő problémának minősíti az esetet, és a hallgató kérelme alapján ennek ellenére is kéri a tantárgy felvételét, úgy 5500 Ft/kurzus összegű szolgáltatási díjat köteles fizetni.
Május 16-ig még le lehet adni a kérvényt, viszont ekkor már mindenképpen díjköteles.

3. Elnöki pályázat 2021/22/2

Kiírásra került a 2021/22/2-es elnöki pályázat. A pályázat leadásával lehet jelentkezni a Hallgatói Képviselet elnöki tisztségének betöltésére.

A pályázati kiírást és az adatlapot itt találjátok.

4. Szakmai Nap

Két év kihagyás után ismét jelenléti formában tudjuk megszervezni a TTK Szakmai napot.

Az esemény időpontja: 2022. március 9.
Az esemény helyszíne:
BME K épület, Díszterem

Az esemény keretein belül délelőtt a meghívott cégek előadását hallgathatjátok meg, majd egy ebédszünet után standolni is lesz lehetőségetek, ahol többet megtudhattok a cégekről, illetve az éppen meghirdetett álláslehetőségekről vagy gyakornoki programokról.

A rendezvény nyelve angol lesz, a legtöbb előadás ezért angolul fog zajlani.

A megjelenő cégekről és a pontos programtervről hamarosan tájékoztatunk Benneteket.

5. Műegyetemi JegEst 2022

Ma 20.30 és 1. között kerül megrendezésre a Műegyetemi JegEst a Városligeti Műjégpályán (1146 Budapest, Olof Palme sétány 5.).
Már csak helyszíni jegyet lehet venni, ami BME-seknek: 2000 Ft, Külsősöknek: 2500 Ft.

A részvétel egy testnevelés órán való részvételt ér a félévben!